MENU
klinika

Viziton qytetin serb

“Provokon” Vuçiç, sot në kufi me Kosovën

03.06.2020 - 08:32

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq pritet që ta vizitojë sot një qytet serb afër kufirit me Republikën e Kosovës.

Zyra e Presidencës njofton se Vuçiq do të qëndroj në Novi Pazar.

Ai do të vizitojë punimet për ndërtimin e rrugës Karajukiea Bunari Rasno, si dhe punimet për rindërtimin e rrugës Novi Pazar – Tutin.

Vizita e tij me sa duket eshte nje “provokim” i bute ndaj situates ne Kosve, ku parlamenti pritet te votoje qeverine e Abdulla Hotit.