MENU
klinika

Dalin detaje të reja nga ngjarja tronditëse në Durrës

I ati u fut të shpëtonte vajzën 9-vjeçe por u mbyt vetë i pari

26.08.2020 - 19:50

Pushimet u kthyen në tragjedi për një familje në Durrës.

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga ngjarja e rëndë, ku u mbytën babë e bijë, përkatësisht 44 dhe 9-vjeçe, ndërsa mësohet se ka qenë kjo e fundit e cila është rrëmbyer nga dallgët.

Pasi e ka parë të bijën në rrezik 44-vjeçari është futur menjëherë në det, duke tentuar ta shpëtojë atë, por është mbytur tragjikisht vetë.

Vajza është nxjerrë e gjallë nga deti dhe është dërguar me urgjencë në Spitalin Rajonal të Durrësit, por ka ndërruar jetë pak minuta më vonë. Kanë qenë pushuesit e tjerë që kanë ndërhyrë në momentin kur kanë parë babë e bijë që po mbyteshin dhe kanë nxituar t’i shpëtonin, por pa sukses.

Bëhet me dije se ata ishin nga Tirana, ndërsa kishin shkuar në plazhin e Rrushkullit në Durrës për pushime.