MENU
klinika

Shumica kontakte të të prekurve, të tjerët…

Konfirmohen 15 raste të reja me COVID në Durrës

01.08.2020 - 11:04

Jane konfirmuar 15 raste te reja me koronavirus ne qytetin e Durresit.

Mësohet se sipas te dhenave nga testimet, rastet jane te shperndara ne lagje te ndryshme te qytetit bregdetar, duke shenuar keshte zgjerim te perhapjes ne territor.

Sipas sherbimit epidemiologjik, nje pjese e mire jane raste kontakti, nderkohe te tjeret nuk dihet ku jane infektuar.

Kujtojme se deri nje dite me pare Durrësi numeronte 256 raste aktive dhe ne total 20 viktima per shkak te koronavirusit.

Elvis Naci: Shtëpitë do t’i ndërtojmë vetë

Pasojat e tërmetiti/ Firmoset marrëveshja për Thumanën

Çmimet këtë vit janë të lira!

Durrësi zgjedhja e parë për shumë pushues

Fieri dhe Elbasani kanë “humbur” banorë

Durrësi bëhet qyteti i dytë më i madh në vend

Pëson arrest kardiak pasi del nga uji

Ndërron jetë pushuesi 64-vjeçar në Durrës

Ishte në pronësi të Emiljano Shullazit

Sekuestrohet hotel “Vollga” në Durrës