MENU
klinika

Sherr me thika në Durrës

Plagoset një 34-vjeçar. Në kërkim i riu nga Burreli

27.08.2020 - 09:59

Policia e Durrësit shpall në kërkim shtetasin E.Sh., 29 vjeç, banues në fshatin Shoshaj, Burrel, pasi më datë 26.08.2020, në lagjen nr.14, Durrës, pas një konflikti për motive të dobëta, ka goditur me mjet prerës (thikë), shtetasin A.K., 34 vjeç, banues në Martanesh, Burrel, i cili ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Durrës për veprat penale “Shpërdorim detyre” dhe “Plagosje e rëndë me dashje”.

Po ashtu, në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësisë penale, policia e Durrësit ndaloi shtetasin S.B., 30 vjeç, banues në Durrës, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Durrës, i ka caktuar masën “Arrest me burg” , për veprën penale “Shpërdorimi i detyrës”.