MENU
klinika

Ja si do të vijojnë hetimet

Dy të vetëvrarë në spitali ‘Shefqet Ndroqi’, Prokuroria nis hetimet

03.09.2020 - 09:00

Pasi 2 pacientë të infektuar me COVID u vetëvranë në spitalin “Shefqet Ndroqi”, Prokuroria është vënë në lëvizje.

Grupi hetimor ka nisur hetimet ku në fokus janë kushtet që po trajtohen të sëmurët, kartelat e tyre, deklarimet e mjekëve përgjegjës dhe të familjarëve të tyre. Mësohet se Prokuroria ka caktuar dy prokuror për këto dy vetëvrasje, të cilat kanë tronditur opinionin publik.

Nëse ka vepër penale, përgjegjësit do të vihen para ligjit.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Manastirliu: Na pret një periudhë e vështirë

‘Shefqet Ndroqit’ i shtohen edhe 50 infermierë të rinj

"S'jam nga ato që kanë shtëpi në Holandë e që kapin 4 vila për 6 muaj!"

‘U kurua në Turqi?’ Veliaj flet pas shërimit dhe jo vetëm për Covidin

Shefja e Reanimacionit në Senatorium përcjell optimizëm

“Qëndroni në shtëpi, kjo furtunë do të kalojë falë unitetit tonë”