MENU
klinika

Ushtronin aktivitetin në kundërshtim me Aktin Normativ

Gjobiten me nga 10 mln lekë 5 pronarë lokalesh

13.09.2020 - 08:48

Pesë pronarë subjektesh në Durrës janë ndëshkuar me nga 1.000.000 lekë gjobë, pasi u konstatuan duke ushtruar aktivitet në kundërshtim me Aktin Normativ.

Shërbimet e Stacionit të Policisë Plazh, në vijim të kontrolleve të ushtruara në subjekte të ndryshme, me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19, kanë evidentuar dhe ndëshkuar 5 subjekte në lagjen nr.13, Plazh, Durrës, pasi u konstatuan duke ushtruar aktivitet me muzikë të lartë pas orarit të përcaktuar në Aktin Normativ, duke mos respektuar protokollet e sigurisë.

Për subjektet me pronarë shtetasit V.Q., M.K., A.I., E.M. dhe A.I., shërbimet e Policisë kanë vendosur masë administrative masë administrative me nga 1.000.000 lekë për secilin. Drejtoria Vendore e Policisë Durrës apelon për të gjithë pronarët e subjekteve që ushtrojnë aktivitet, të respektojnë me rigorozitet protokollet e sigurisë dhe masat kufizuese me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


COVID-19/ Kur vendoset mbyllja e aktivitetit?

Sa gjobiten bizneset që nuk zbatojnë protokollin?


Tentuan të kalojnë kufirin me viza turistike gjermane

Arrestohen në portin e Durrësit 4 të huaj!

"Strehohen 359 familje që humbën shtëpinë nga tërmeti"

Rama nxjerr video nga blloku i banimit në Kavajë

Plagosi me armë zjarri në këmbë 44-vjeçarin

Arrestohet i riu në kërkim në Durrës