MENU
klinika

“Janë nxjerrë nga thesari i shtetit”

Rama bën publike të dhënat e rëndësishme për situatën e krijuar nga COVID-19

30.09.2020 - 07:54

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me disa të dhëna të nxjerra nga thesari i shtetit për shumat e paguara për t’iu ardhur në ndihmë të prekurit në vendin e punës nga pandemia e koronavirusit.

Rama zbulon se janë paguar 12 miliardë lekë për 237 883 të punësuar në 82 089 biznese.

“MIRËMËNGJES

dhe me këto të dhëna të nxjerra nga thesari i shtetit, për shumat e paguara nga qeveria si mbështetje direkte për të prekurit në vendin e punës nga vala goditëse e Covid19 gjatë muajve të mbylljes së madhe, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama.

MIRËMËNGJES ?dhe me këto të dhëna të nxjerra nga thesari i shtetit, për shumat e paguara nga qeveria si mbështetje…

Gepostet von Edi Rama am Dienstag, 29. September 2020