MENU
klinika

Ja sa raste të reja

Ulet numri i të shëruarve në 24 orë/ Dy humbje jete

08.09.2020 - 15:13

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar pozitivë me koronavirus 147 persona.

Fatmirësisht betejën me COVID-19 e kanë fituar gjatë këtyre orëve 53 persona, ndërsa kanë ndërruar jetë dy pacientë, një nga Tirana dhe një nga Elbasani.

Sa i përket situatës në spitalet COVID bëhet e ditur se në të dy spitalet janë të shtruar 199 pacientë, një numër ky relativisht i larë me ditët e mëparshme. Aktualisht në terapi intensive janë 19 pacientë, pesë prej tyre të intubuar.

Vdekja e 3-vjeçarit pas ndërhyrjes në klinikën dentare të Roland Xhaxhos

Ekspertiza e Brian Spahiut do të kryhet nga një grup mjekësh italianë

Një itinerar udhëtimi nëpër fshatra, ferma, shtigje e rafting

‘Forbes’ zgjedh Shqipërinë për aventurë emocionuese

"Do ketë ndikim të dëmshëm në mbrojtjen e refugjatëve"

Ligji për Ruandën, OKB thirrje Britanisë së Madhe: Rimendojeni!