MENU
klinika

Koronavirusi në Maqedoninë e Veriut

Regjistrohen 162 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

01.10.2020 - 15:47

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 162 raste të reja me koronavirusi, ndërsa 4 persona kanë humbur jetën.

Autoritetet shëndetësore në Maqedoni bëjnë me dije se 109 pacientë e kanë fituar betejën me COVID-19.

Sakaq Ministria e Shëndetësisë i bën thirrje qytetarëve që të tregohen të kujdesshëm dhe të respektojnë masat e vendosura në kuadër të parandalimit të përhapjes së koronavirusit.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Mjekët paralajmërojnë dorëheqje masive

Sistemi shëndetësor në Maqedoninë e Veriut në kolaps