MENU
klinika

OBSH kritikon Europën

“Mos i lehtësoni masat për mbrojtjen nga pandemia e COVID-19”

05.11.2020 - 19:49

Europa po përjeton aktualisht një shpërthim në numrin e rasteve me COVID-19 dhe nuk duhet të lehtësojë përpjekjet e saj kundër pandemisë, paralajmëroi sot drejtori i degës europiane të OBSH-së, Hans Kluge.

“Shtetet duhet të marrin masa të synuara dhe proporcionale për të kundërshtuar rritjen e rasteve të infektimit dhe vdekshmërinë”, theksoi ai.

Megjithatë, Kluge sqaroi se organizata konsideron që shkollat ​​duhet të qëndrojnë të hapura deri në fund dhe të mbyllen vetëm si një mundësi e fundit.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Çfarë parashikohet në muajt e ardhshëm?

Burrat apo gratë? Kush rrezikohet më shumë nga Koronavirusi?

Guid-shërbimi e Institutit të Shëndeti Publik

Dallimet mes Koronavirus/ COVID-19 dhe gripi sezonal