MENU
klinika

Bëhuni gati...

6 trendet e kësaj pranvere që do të doni t’i vishni sa më parë

05.02.2021 - 10:29

Këtë sezon, Java e Modës në Nju-Jork u largua nga shfaqjet dhe prezantimet e zakonshme në pasarelë dhe zgjodhi alternativa dixhitale për shkak të pandemisë së koronavirusit. Por edhe në këtë format të ri, veshjet ishin një mrekulli.

Jemi në fund të janarit dhe duhet ta pranojmë që të gjithë mezi po presim të mësojmë secilat janë trendet e pranverës së këtij viti, e cila nuk është aspak larg. Nga elementet metalike, te mëngët super të fryra, stilistët shfaqën disa krijime të mahnitshme.

Lajmi i mirë është se shumë nga këto trende të modës së pranverës 2021 janë shfaqur në sezonet e mëparshme ose janë shumë në modë tani. Këto gjashtë trende të pranverës së këtij viti do t’i shihni kudo… nëse nuk i keni parë deri tani.

Shpatulla të fryra

Bluza-reçipeta

Xhinse oversized

Jakat që bien në sy

 Materialet në ngjyrë metalike

Prerjet (pjesët e hapura në veshjet)

Përshtatur nga Cosmopolitan