MENU
klinika

Pranvera po vjen

9 veshje që s’duhet të mungojnë në dollapin e asnjë vajze

19.02.2021 - 10:47

Ardhja e pranverës simbolizon fillime të reja, të freskëta, ngjyra dhe kombinime plot jetë. Thuhet se shija dhe stili i dikujt dallohet pikërisht në pranverë, pasi moti dhe gjithçka përreth të lejon të eksperimentosh sipas mënyrave të tua. 

Gjithsesi, pavarësisht trendeve që shkojnë e vijnë, janë disa elementë bazikë veshjesh të domosdoshme për çdo vajzë/grua. Nuk njohin kohë, përshtaten me çdo lloj stili dhe mund t’i kombinojmë si të duan. Në po të njëjtën kohë, duke ditur çfarë na duhet nuk bëjmë blerje të pakontrrolluara.

1. Pardesyja

Fiks për pranverë! Të mban aq ngrohtë sa është e nevojshme dhe dukesh gjithnjë “e veshur mirë” me të.

9 veshje bazike që s'duhet të mungojnë në dollapin e

2. Xhaketa me kuadrata

Një tjetër element Must. E vesh me xhinse, funde, fustane dhe çdo gjë tjetër sipas mënyrës tënde. Zgjidhni me kujdes ngjyrën që t’i përshtatet stinës.

9 veshje bazike që s'duhet të mungojnë në dollapin e

3. Fustanet treçerekshe me printe lulesh

A e ndjeni pranverën nëse nuk vishni një fustan si ky?

9 veshje bazike që s'duhet të mungojnë në dollapin e

4. Fund mëndafshi me pala

Mund ta vishni me një triko a pulovër të hollë derisa koha të ngrohet edhe më.

9 veshje bazike që s'duhet të mungojnë në dollapin e

5. Triko

Ju ka ndodhur ta shihni shpesh këtë lloj trikoje në Instagram apo jo? Ju duhet për muajt në vazhdim.

9 veshje bazike që s'duhet të mungojnë në dollapin e

6. Këmishë me jakë bebeje

Trendi i pak viteve më parë është kthyer. Këmishat me jakë gjigandeje bebesh janë sërish në modë dhe koha më e bukur për t’i veshur është pranvera.

9 veshje bazike që s'duhet të mungojnë në dollapin e

7. Çantat e kashtës

Shkojnë me motin!

9 veshje bazike që s'duhet të mungojnë në dollapin e

8. Këpucët me platformë

Perfekte për kalimin nga çizmet tek sandalet.

9 veshje bazike që s'duhet të mungojnë në dollapin e

9. Xhinset e lirshme

Të ngushtat dolën nga moda nëse s’e keni dëgjuar ende!

9 veshje bazike që s'duhet të mungojnë në dollapin e

Burimi: Who What Wear