MENU
klinika

në autostradën Durrës-Tiranë

Ambulanca del nga rruga, humb jetën pacientja 71-vjeçare

14.02.2021 - 11:02

Një aksident ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në Durrës, ku një ambulancë ka dalë nga rruga dhe ka humbur jetën pacientja.

Sipas policiaë së Durrësit, ngjarja ka ndodhur aot në orën 03:45, në autostradën Durrës-Tiranë, ku shtetasi I. D., 51 vjeç, banues në Sarandë, duke drejtuar mjetin ambulancë, ka humbur kontrrollin duke dalë nga rruga, e për pasojë ka humbur jetën shtetësja A. Sh., 71 vjeçe e cila ishte paciente në ambulancë. (Foto ilustruese)

Drejtuesi i ambulancës është shoqëruar në ambjentet e Policisë për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN‘Është si të kthehesh pas në kohë’

The Guardian: Një eko-turne nëpër mrekullitë e Shqipërisë

Arrin në 129 mln euro, pa elektrifikimin

Rritet kosto e hekurudhës Tiranë – Durrës

Trafik i rënduar në disa akse rrugore

Mbushen plazhet në Durrës dhe Vlorë