MENU
klinika

Ilirjan Celibashi thirrje partive politike

“8 marsi afati i fundit për dorëzimin e listave të kandidatëve…”

27.02.2021 - 20:31

Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, i ka bërë thirrje edhe njëherë partive politike, se 8 marsi është afati i fundit për dorëzimin e listave të kandidatëve për deputet në çdo qark, për t’u regjistruar në zgjedhjet e 25 prillit 2021. 

Po ashtu, ai ka përsëritur thirrjen e bërë dhe nga ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim, në lidhje me përfshirjen në lista të personave me integritet dhe që plotësojnë kriteret ligjore për të qenë përfaqësues të shqiptarëve.

Postimi i plotë i Celibashit:

Lista të personave me integritet dhe që plotësojnë kriteret e plota ligjore.
Mbeten dhe pak ditë nga data 8 Mars, që është edhe afati i fundit për dorëzimin e listave të kandidatëve për deputet për çdo qark. Inkurajoj partitë politike të zgjedhin kandidatura me integritet dhe që plotësojnë kriteret ligjore për të qenë përfaqësues të shqiptarëve. #8mars

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


"S’ka asnjë mundësi t’ua ofrojmë këtë shërbim"

Zgjedhjet, Celibashi: Të prekurit me Covid do mbeten pa votuar