MENU
klinika

Zbulojini...

11 ushqimet që nuk skadojnë!

01.03.2021 - 16:25

Janë disa ushqime, që sado vite të kalojnë, ato nuk prishen.

Madje nuk kanë as efekte anësore në organizmin tonë.

Po pyesni veten cilat janë ato?

Ushqimet të cilat nuk duhet t’i keni problem për t’i konsumuar dhe pse data e skadencës ka kaluar janë: 

 • Bishtajoret e thata
 • Sheqeri
 • Ekstrakt i pastër vaniljeje
 • Oriz i bardhë i pagatuar
 • Mjalti
 • Uthulla
 • Mielli i misrit
 • Kripa
 • Shurup panje
 • Qumështi pluhur
 • Salcë soje