MENU
klinika

Përgjigjet mjeku

A është uji me limon i mirë për tretjen?

28.05.2021 - 06:34

“Pyet mjekun” është rubrika më e re, një platformë që bën të mundur kontaktin ndërmjet mjekut dhe pacientit.

Nëse keni ndonjë pyetje, për gjithçka që ju shqetëson në shëndetin tuaj, këtu do të merrni përgjigje nga mjekë me eksperiencë, pa rezervime takimesh dhe duke shmangur radhët e gjata.

Pacienti: A është uji me limon i mirë për tretjen?

Mjeku: Lajme të këqija për të dashuruarit me limonin, pasi limoni nuk është aspak i mirë për zorrën tuaj. Jashtë trupit, acidi në limon mund të ndihmojë në shkatërrimin e baktereve, por kur të arrijë në stomak nuk do të ketë përfitime shtesë për shëndetin e tretjes dhe shumica e njerëzve me probleme të tretjes nuk mund t’i konsumojnë.

Nëse keni edhe ju pyetje, dhe doni të merrni një përgjigje të shpejtë nga mjekët e “spitalit tonë online”, klikoni këtu. Identiteti juaj do të mbetet anonim.