MENU
klinika

Plagosën biznesmenin dhe një turist në Sarandë

Identifikohen autorët, në kërkim 2 vëllezërit dhe një tjetër

20.06.2021 - 11:35

Zbardhet ngjarja e ndodhur mengjesin e sotëm ne Sarande, ku u plagos biznesmeni Spiro Iljadhi dhe nje kalimtar i rastit.

Ngjarja ndodhi në afërsi të një lokali, në rrugën Turizëm-Kanali Cukës në qytetin bregdetar.

Burime zyrtare nga policia bënë me dije se në kërkim u vunë shtetasit me inicialet
A. C., 35 vjeç V. C., 33 vjeç (vëllezër) si dhe R. H., 33 vjeç, të tre banues në Tepelenë.

NJOFTIMI I POLICISE
Zbardhet ngjarja e ndodhur mengjesin e sotëm, në lagjen Nr.1, Sarandë, ku mbetën të plagosur me armë zjarri shtetasit S. I., dhe M. J.

Identifikohen dhe shpallen në kërkim tre autorët e dyshuar të ngjarjes.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Sarandë nën drejtimin e Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Sarandë, pas një pune intensive hetimore për zbardhjen e ngjarjes së ndodhur mengjesin e sotëm, kanë bërë identifikimin dhe shpalljen në kërkim të autorëve të dyshuar, shtetasit:

A. C., 35 vjeç V. C., 33 vjeç (vëllezër) dhe R. H., 33 vjeç, të tre banues në Tepelenë.

Këta shtetas, rreth orës 03:50, në lagjen Nr.1, Sarandë, në afërsi të një lokali, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, dyshohet se kanë plagosur me armë zjarri shtetasin S. I., 35 vjeç, banues në Sarandë dhe një kalimtar të rastit shtetasin M. J., 33 vjeç, banues në Tiranë, të cilët ndodhen në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Nga veprimet hetimore dyshohet se ngjarja ka ndodhur si pasojë e një konflikti të çastit, për motive të dobëta, midis autorëve të dyshuar dhe shtetasit S. I.

Nga ana e Policisë po punohet intensivisht për kapjen e tyre, vendosjen përpara përgjegjësisë ligjore dhe dokumentimin e plotë të ngjarjes.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Sarandë, për veprat penale “Vrasja në rrethana të tjera cilësuese”, kundër dy ose më shumë personave e mbetur në tentative e kryer në bashkëpunim dhe “Armëmbajtja pa leje”.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN"Fenomeni i shit-blerjes së votave duhet çrrënjosur, por…"

Beleri 10 muaj në burg, Vangjel Dule: Gjueti shtrigash

Afati deri kur mund të paraqiten ofertat

Hapet tenderi për Bypassin 1 Vlorë-Orikum!

Revista franceze shkruan për Sarandën

Gjithçka që duhet të dini për “perlën shqiptare”

Dhunë psikologjike dhe sherr me fqinjin

3 të proceduar nga policia e Gjirokastrës