MENU
klinika

Plagosja e dyfishtë në Sarandë

Kush është turisti që mori plumb aksidentalisht?

20.06.2021 - 08:38

Identifikohet emri i plotë i kalimtarit të rastit që mbeti i plagosur gjatë natës sot në Sarandë. Ngjarja ndodhi në afërsi të një lokali, në rrugën Turizëm-Kanali Cukës në qytetin bregdetar.

Raportohet se përveç shënjestrës, biznesmenit Spiro Iljadhi, i plagosur mbeti dhe turisti Mario Jani, i cili po kalonte në rrugë.

33-vjeçari, shqiptaro-amerikan, mësohet se kishte ardhur në Sarandë për të kaluar pushimet, por fatkeqësisht u gjend në kohën dhe vendin e gabuar.

Mësohet se plumbat e prekën në fundshpinë, ndërsa fatmirësisht ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN"Fenomeni i shit-blerjes së votave duhet çrrënjosur, por…"

Beleri 10 muaj në burg, Vangjel Dule: Gjueti shtrigash

Afati deri kur mund të paraqiten ofertat

Hapet tenderi për Bypassin 1 Vlorë-Orikum!

Revista franceze shkruan për Sarandën

Gjithçka që duhet të dini për “perlën shqiptare”

Dhunë psikologjike dhe sherr me fqinjin

3 të proceduar nga policia e Gjirokastrës