MENU
klinika

Ish-mbrojtësi i Kombëtares

Nga Tirana te Prishtina, Vangjeli mbetet bardheblu

15.07.2021 - 17:08

Pasi u largua nga Tirana, Kristi Vangjeli do ta vijojë sërish karrierën si bardheblu dhe në kryeqytet, kësaj radhe në Prishtinë me këta të fundit. Mbrojtësi korçar është prezantuar zyrtarisht nga skuadra e Prishtinës me anë të një postimi në profilin e tyre në rrjetin social në “Facebook”.

Kryeqytetasit kosovarë i urojnë mirëseardhjen ish-lojtarit të Kombëtares. Më parë, Vangjeli, përveç Tiranës ka mbajtur veshur fanellat e Aris të Selanikut, Çornomorets në Ukrainë, Skënderbeut, Astras në Rumani, dhe Adelaides në Australi.

Prishtina do të vijojë të luajë në Conference League në pas eliminimit nga Champions League. Është historike për Prishtinën, ndaj Vangjeli është një armë më shumë, pasi eksperienca vlen në këto raste.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Biznesmeni u skualifikua në fillim

Privatizimi i Vllaznisë, Ademi paditet në SPAK