MENU
klinika

Portieri i Kombëtares

Zyrtare, Etrit Berisha kalon te Torino

03.07.2021 - 11:28

Torino, përmes një shënimi zyrtar, njoftoi blerjen e portierit shqiptar, Etrit Berisha nga Spal. Ish portieri i Lazios ka nënshkruar një kontratë 2 vjeçare me “granatat” me mundësi rinovimi edhe rinovimi edhe për një sezon të tretë.

Kujtojmë se te Torino, “gardiani” ynë kuqezi do të gjejë edhe tre shqiptarë të tjerë: Samir Ujkanin dhe Mërgim Vojvoda, pjesë e kombëtares dardane, si dhe 19-vjeçarin Altin Kryeziu.