MENU
klinika

Serbët kalojnë një tjetër natë të ftohtë

Dita e pestë e protestave në veri të Kosovës

24.09.2021 - 09:55

Qytetarët në veri të Kosovës e mirëpritën ditën e pestë në vendkalimet Jarinje dhe Bërnjak, dhe nata kaloi e qetë.

Të pakënaqur me vendimin e autoriteteve të Kosovës për zëvendësimin e targave, qytetarët janë të vendosur të vazhdojnë protestën derisa të plotësohen kërkesat e tyre, tërheqja e njësive ROSU dhe revokimi i vendimit për targat.

Serbët lokalë të veriut kaluan një tjetër natë të ftohtë por mbeten të vendosur për të vijuar bllokadën deri në arritjen e synimit të tyre.

Ata janë vendosur vetëm njëqind metra larg forcave të njësisë speciale të Kosovës.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Shefi i UNMIK thirrje Kosovës e Serbisë

“Çështja e targave të zgjidhet përmes dialogut”