MENU
klinika

Vanessa Bryant rrënqeth me rrëfimin

“Vdekjen e Kobe dhe vajzës e mora vesh në rrjetet sociale”

25.10.2021 - 11:54

Lajmi i vdekjes së Kobe Bryant bashkë me vajzën e tij, Gianna, pas një aksidenti tragjik, tronditi mbarë botën.

Së fundmi e veja e basketbollistit, Vanessa Bryant, ka treguar për herë të parë se këtë lajm ajo e mori vesh nëpërmjet rrjeteve sociale, nga lajmërimet “RIP Kobe” që i kanë mbërritur në telefon.

“Unë po e mbaja telefonin sepse po tentoja të kontaktoja me bashkëshortin tim dhe të gjitha ato mesazhe filluan të vinin në telefon duke thënë ‘pusho i qetë Kobe’. Jeta ime kurrë nuk do të jetë e njëjtë pa burrin dhe vajzën time”, tha ajo.

Sipas dëshmisë, Vanessa u përpoq që atë ditë të shkonte në vendin ku kishte ndodhur përplasja, por nuk ishte lejuar pasi kushtet e motit ishte shumë të përkeqësuara.

Më herët ajo ka dhënë një intervistë për “People”, ku ka rrëfeyer përjetimet e saj pas ngjarjes që tronditi jetën e saj.

“Kjo dhimbje është e paimagjinueshme, por duhet thjesht të ngrihesh dhe të vazhdosh përpara. Të shtrihem në krevat dhe të qaj nuk do të ndryshoj faktin që familja ime nuk do të jetë më kurrë e njëjtë. Por të ngrihem nga krevati dhe të vazhdoj përpara do e bëj ditën më të mirë për mua dhe vajzat e mia. Kështu që kjo është ajo që bëj”, ka thënë Vanessa.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Pas vdekjes së bashkëshortit dhe vajzës

“Truri im refuzon ta pranojë”, flet Vanessa Bryant

“Jam e sigurt se ai po qesh në parajsë”

Vanessa Bryant prek zemrat e të gjithëve me fjalimin për Kobe