MENU
klinika

Përgjigjet mjeku

Çokollata e zezë përmirëson humorin?

18.11.2021 - 07:00

“Pyet mjekun” është rubrika më e re, një platformë që bën të mundur kontaktin ndërmjet mjekut dhe pacientit.

Nëse keni ndonjë pyetje, për gjithçka që ju shqetëson në shëndetin tuaj, këtu do të merrni përgjigje nga mjekë me eksperiencë, pa rezervime takimesh dhe duke shmangur radhët e gjata.

Pacienti: Çokollata e zezë përmirëson humorin?

Mjeku: Çokollata e zezë përmban komponime që përmirësojnë humorin, dhe përndryshe trupi i prodhon vetëm ato. Ato përmbajnë serotonin dhe triptofan të cilat ju bëjnë të lumtur pasi keni ngrënë çokollatë.

Nëse keni edhe ju pyetje, dhe doni të merrni një përgjigje të shpejtë nga mjekët e “spitalit tonë online”, klikoni këtu. Identiteti juaj do të mbetet anonim