MENU
klinika

Fatbardh Kadilli

Që të ikë Berisha duhet të ikë Basha

30.11.2021 - 12:10

Kriza në PD buron nga vendimi i Bashës për të mos lëshuar karrigen. Të gjitha veprimet e tij pas humbjes janë bërë vetëm si pretekst për të justifikuar mbajtjen skandaloze të karriges dhe jo për parime. Unë e parashikova këtë gjë kur kërkova ikjen e Bashës që të nesërmen e humbjes.

Sikur Basha të kishte ikur, Berisha nuk do ishte ngritur. Shumica e atyre që mbështetin Berishën sot, nuk e bëjnë nga dashuria për Berishën, por nga urrejtja për Bashën. Demokratët e dinë që Basha është problemi i tyre më i madh, ndaj kanë përqafuar Berishën si mënyra e vetme për të hequr Bashën.

Ata që duan të largojnë Berishën kanë vetëm një mënyrë: të largojnë Bashën. Po nuk iku Basha nuk ikën Berisha. Vetëm pasi të ikë Basha, të gjithë do kuptojnë se as Berisha nuk i sjell dot në fitore.

Vetëm atëherë ata do kërkojnë dhe do gjejnë një zgjidhje të vërtetë për të ardhmen e PD-së.

Aksidenti tragjik në Durrës/ Identiteti i shoferit

Kush është një nga vajzat që humbi jetën

"Kënaqësi e veçantë që sot presim artisten e madhe"

Bajram Begaj i jep shtetësinë shqiptare Dua Lipës

“Dy emra të mëdhenj mungojnë në këtë sallë”

Rama kujton Rugovën dhe Thaçin: Misioni vazhdon…

Berisha: Do të jetë protesta më e jashtëzakonshme...

A do tërhiqet nga tubimi i 6 dhjetorit pas refuzimit të lejes nga policia?

"Ai është armiku i Shqipërisë dhe Kosovës"

Berisha flet jashtë parlamentit në një kohë me Ramën