MENU
klinika

Kreu i shtetit dhe kryeministri në ceremoni

VIDEO/ 109-vjetori i Pavarësisë së Shqipërisë, ngrihet flamuri në Vlorë

28.11.2021 - 11:21

Shqipëria feston sot 109-vjetorin e Pavarësisë. Nën tingujt e himnit kombëtar, në Vlorë, në sheshin e Flamurit u ngrit sot flamuri kuqezi në praninë e personaliteteve të larta të politikës shqiptare.

Të pranishëm në këtë ceremoni ishin Presidenti Ilir Meta, kryeministri i vendit Edi Rama, Kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla dhe kryebashkiaku i qytetit Dritan Leli.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


"Krenar që ju quajmë mik, partner dhe aleat!"

Blinken uron Shqipërinë për Pavarësinë