MENU
klinika

Bën të detyrueshme maskën

Greqia anulohen të gjithë eventet festive

23.12.2021 - 13:25

Greqia është një ndër vendet e rajonit që ditët e fundit ka një numër të lartë të infektuarish ditorë me Covid.

Zëdhënësi i qeverisë, Giannis Oikonomou, në një deklaratë për mediat ka bërë me dije se do të ndërmerren masa të reja për shkak të përhapjes së variantit të ri të Omicron në vend.

Sipas tij maska duke filluar nga nesër deri më 3 janar do të jetë e detyrueshme kudo, duke theksuar se të njëjtat masa vlejnë edhe për të vaksinuarit.

Plevris ka deklaruar se shkalla e infektimit është shumë e lartë, dhe ditët e ardhshme do të jenë vendimtare në lidhje me masat që duhet të ndërmarrim për parandalimin e përhapjes së Covid.

Gjithashtu ai ka theksuar se me 27 janar do të mblidhet dhe ekspertët dhe do të vendosin nëse do të ashpërsojnë masat më shpejt apo pas datës 3 janar.

Rrahën për vdekje grekun jashtë një lokali nate

Dy shqiptarët akuzohen për vrasje me paramendim

Alexis Tsipras: Do ta paguani këtë gjë...

BE: Nuk i hapëm negociatat me Shqipërinë!

"Mitsotakis hiq dorë nga armët, le të bëjmë paqe!"

Politikani turk shpalos flamurin para Parlamentit të Greqisë

Në banak shisnin mish, por pas tij kokainë

Goditet banda shqiptare e drogës në Athinë