MENU
klinika

Lëkundjet ndihen deri në Korçë

Greqia nuk gjen qetësi nga tërmeti

11.01.2022 - 18:05

Një tjetër tërmet është regjistruar pasditen e sotme në Florina të Greqisë. Lëkundjet janë ndjerë edhe në juglindje të Shqipërisë, konkretisht në Korçë.

Sipas EMSC epiqendra e tërmetit me madhësi 4.3 të shkallës rihter, ka qenë 8 km larg Florinas ndërsa thellësia ka qenë 1 km.

"Greqia mbështet integrimin e Ballkanit Perëndimor"

Pengesë për rrugën drejt BE? Mitsotakis: E pavërtetë!

Mes 3000 përdoruesve edhe shqiptarë

Europol dërgon në Greqi bisedat e ‘SKY ECC’

Nga Amerika Latine me destinacion Shqipërinë

Greqi/ Emrat e të arrestuarve pas kapjes së 320 kg drogë

Serbia “i tregon dhëmbët” Malit të Zi dhe Greqisë

Pse vendimi për Srebenicën do të ndryshojë ekuilibrat në rajon