MENU
klinika

Përgjigjet mjeku

 Sa zgjat bllokimi i hundëve tek bebet?

12.01.2022 - 14:56

“Pyet mjekun” është rubrika më e re, një platformë që bën të mundur kontaktin ndërmjet mjekut dhe pacientit.

Nëse keni ndonjë pyetje, për gjithçka që ju shqetëson në shëndetin tuaj, këtu do të merrni përgjigje nga mjekë me eksperiencë, pa rezervime takimesh dhe duke shmangur radhët e gjata.

Pacienti: Sa zgjat bllokimi i hundëve tek bebet?

Mjeku: Bllokimi i hundëve shoqërohet me një grumbullim të dendur të sekrecioneve, enjtje të indeve të hundës dhe dhimbje të sinuseve. Tek të sapolindurit, bllokimi i hundëve mund të zgjasë për një muaj duke vështirësuar ushqyerjen e tyre.

Nëse keni edhe ju pyetje, dhe doni të merrni një përgjigje të shpejtë nga mjekët e “spitalit tonë online”, klikoni këtu. Identiteti juaj do të mbetet anonim.