MENU
klinika

Tërmet i fortë në Greqi, ku ishte epiqendra

16.01.2022 - 14:14

Greqia ditët e fundit është goditur nga një sërë lëkundjesh tërmeti.

Këtë mesditë një tërmet me magnitutë 5.5 i shkallës rihter ka lëkundur vendin. Sipas Institutit Sizmologjik Euro-Mesdhetar, lëkundjet janë regjistruar 137 km në juglindje të Selanikut, në zonën detare në jug të Halkidikit.

Ndërkohë deri më tani nuk ka asnjë informacion në lidhje me dëmet materiale.

"Greqia mbështet integrimin e Ballkanit Perëndimor"

Pengesë për rrugën drejt BE? Mitsotakis: E pavërtetë!

Mes 3000 përdoruesve edhe shqiptarë

Europol dërgon në Greqi bisedat e ‘SKY ECC’

Nga Amerika Latine me destinacion Shqipërinë

Greqi/ Emrat e të arrestuarve pas kapjes së 320 kg drogë

Serbia “i tregon dhëmbët” Malit të Zi dhe Greqisë

Pse vendimi për Srebenicën do të ndryshojë ekuilibrat në rajon