MENU
klinika

Dyshimet për korrupsion

Ish-deputeti Alqi Bllako dorëzohet në Polici

31.03.2022 - 13:09

Pas dorëheqjes një ditë më parë nga mandati i deputetit, Alqi Bllako është vetëdorëzuar në polici.

Bllako akuzohet për shpërdorim detyre dhe korrupsion në lidhje me inceneratorin e Fierit.

Sipas SPAK, hetimet ndaj Bllakos janë regjistruar si i dyshuar për kryerjen e veprave penale “shpërdorim i detyrës”, në bashkëpunim, dhe “korrupsion pasiv i funksionarëve të lartë shtetërorë ose i të zgjedhurve vendorë”, të parashikuara nga nenet 248, 25 dhe 260 të Kodit Penal”.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN