MENU
klinika

Nga bombardimet ruse

Lufta i merr jetën edhe trajnerit të Shakhtar Donetsk

03.03.2022 - 19:42

Një tjetër lajm i trishtë që godet botën e futbollit, vjen nga lufta Rusi-Ukrainë. Një trajner i të rinjve të skuadrës së Shakhtar Donetsk është vrarë nga bombardimet ruse.

Lajmi është bërë publik nga drejtori i përgjithshëm i klubit ukrainas, Sergei Palkin, i cili njoftoi për vrasjen e trajnerit, emri i të cilit nuk është bërë ende publik:

“Një nga pjesëtarët tonë u vra të mërkurën, trajner i të rinjve. Ai u vra nga bombardimet e rusëve. Rusia është duke i vrarë ukrainasit, ndaleni këtë marrëzi! Nuk mund të qëndroni të heshtur, të gjithë ju do të jeni fajtor dhe përgjegjës për krimet e bëra”.

Vlen të theksohet se përveç trajnerit të të rinjve të Shakhtar, në ditët më përpara në luftë janë vranë edhe dy lojtarë të tjerë të rinj ukrainas: Vitalii Sapylo dhe Dmytro Martynenko.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Humb jetën në moshën 25 vjeçare

Bombardimet, rusët vrasin futbollistin ukrainas