MENU
klinika

Koha për të ndryshuar garderobën...

4 tendencat e verës që nuk duhet t’ju shpëtojnë

21.05.2022 - 08:10

Me verën që po na afrohet kërcënues dhe pushimet verore duke luajtur me lupën në mendje, tashmë po mendoj për të gjitha ato sende që meritojnë një vend në valixhen e ekskursioneve të mia të ndryshme tani e tutje. A jam pak i ekzagjeruar? Kam diçka për të pritur dhe ëndërruar.

Duke luajtur shumë herë në jetën time “gjuetinë e trendit”, e di kur diçka do të bëhet virale dhe kur nuk ia vlen vëmendjen time. Tendencat e mëposhtme i përkasin kategorisë së parë: do të na pushtojnë intensivisht në muajt në vijim. Të paktën këtë e dëshmojnë pasarelat më të fundit, ku pritën krijimet më të fundit të stilistëve dhe llogaritë në Instagram të vajzave më të njohura të modës.

Ndër to gjejmë syzet e diellit me estetikë sportive, rroba banje, bikini dhe trupore, të cilat frymëzohen nga vitet ’90, çantat e mëdha që ju përshtaten dhe në tërësi, por edhe fustanet super seksi me prerje, të njohur. Mbani frymën megjithatë sepse e gjithë kjo do të përjetojë momente edhe më të “lavdishme” në verë. Dhe kjo është arsyeja pse unë do t’u jap atyre pak hapësirë ​​në dollapin tim dhe ju duhet t’u jepni atyre një shans.

Syze dielli sportive

Syze dielli sportive shkëlqenin në pasarelë. Falë formacioneve të tyre të veçanta dhe ngjyrave të tyre intensive zakonisht, këto dizajne tërheqin gjithmonë vëmendjen.

Çanta të mëdha blerëse

Teoria e çantës së madhe! Kështu mund të quhet trendi specifik. Siluetat XXL në çanta kanë një prani të fortë në ballë të modës jo vetëm tani por edhe sezonin e kaluar. A është koha për të hequr dorë përfundimisht?

Rroba banje me humor të viteve ’90

Në sfilatën e Chanel për sezonin Pranverë/Verë 2022, rrobat e banjës, të marra nga një tjetër sezon, ishin ëndërrimtare. Padyshim ky është stili që do të luajë këtë vit në dete.

Fustanet e zhveshur

Në atë rast, a duhet ta falënderojmë Nensi Dojakën? Fustanet e pakta, me rripat dhe prerjet e holla, me të cilat ajo fitoi më në fund zërin e saj në industrinë globale të modës, po shpërthejnë këtë vit dhe do të vazhdojnë për një kohë të gjatë…