MENU
klinika

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 14 maj 2022

14.05.2022 - 07:30

Monedha e eurozonës shitet sot me 120.9 lekë.

Dollari amerikan këmbehet me 116.1  lekë.

Paundi britanik kap sot vlerën e 141.5 lekëve.

Dollari kanadez këmbehet në tregun valutor me 89.3 lekë.

Franga zvicerane kap vlerën e 115.7 lekëve.

Dhe së fundmi jeni japonez, shitet me 0.9 lekë.

Zbuloni më tej çmimet e naftës në tregjet ndërkombëtare më tej tarifat e arit, argjendit, linjave ajrore dhe telefonike, të cilat njëlloj kanë pësuar një rritje të ndjeshme. Më poshtë gjeni grafikën për më shumë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËNTregtia globale po rivizatohet nga lufta

“Ukraina është ulur mbi 15 milionë tonë drithë…”

"The Economist"/ Konsumatorët, tjetër bëjnë e tjetër thonë!

Ekonomia globale drejt një tjetër recesioni?

Në ‘skaner’ vendimmarrjet e Bordit të Naftës dhe atij Ushqimeve

Misioni i FMN ‘zbret’ në Tiranë