MENU
klinika

Presidenti: arrihet marrëveshja

Raundi i tretë, për emrat e opozitës

18.05.2022 - 11:44

Mazhoranca dhe opozita kanë rënë dakord që deri në raundin e tretë propozimet për emrin e ri të presidentit t’i sjellë opozita.

Enkelejd Alibeaj: Propozimin na e jep Kushtetuta, nuk na e jepni ju. Tre raundet e para propozimi të jetë i opozitës. Jeni dakord me dokumentin që u kemi dhënë, kaq e thjeshtë është.

Taulant Balla: E zgjidhëm, ramë dakord. Deri në raundin e tretë propozimet i keni ju. Deri në raundin e tretë i keni ju, bëjeni si ta doni ju. Mos harroni, nëse doni të konsultioniu ndonjë emër na thoni se kur. Atëherë ramë dakord. Pranohet dokumenti juaj deri në raundin e tretë në raudin e katërt e përcakton Kushtetutën.

Enkelejd Alibeaj E di që po flet si kryetar Kuvendi por bëje kur të bëhesh. Ok, u vendos.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Derë e hapur për grupet e tjera parlamentare të opozitës

Raundi i dytë/ Balla dhe Alibeaj ulen sot për Presidentin e ri!