MENU
klinika

Mesazhi që përcjell pas takimit në Gjermani

Vuçiç poston foton në krah të Albin Kurtit

04.05.2022 - 22:28

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka falënderuar organizatorët gjermanë për takimet e së mërkurës në Berlin, teksa falënderimin e ka përcjellë edhe me një foto krah për krah me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.

Vuçiçi ka postuar një foto në Twitter, ku ai shihet në mes. Në krahun e tij të djathtë është Kurti e më pas vjen emisari i BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak. Në foto janë edhe dy zyrtarë gjermanë.

“Faleminderit organizatorëve gjermanë për organizimin e dialogut mes Beogradit e Prishtinës”, ka shkruar Vuçiçi.

Gjatë ditës së mërkurë, kancelari gjerman Olaf Scholz priti ndaras Kurtin dhe Vuçiçin. Në orët e mbrëmjes, takime me ta zhvilloi edhe Lajçaku.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Vuçiç 'zihet ngushtë' në konferencë me Scholz

A do të tërhiqet Serbia nga KE nëse anëtarësohet Kosova?


7 ditë kohë për t’i dhënë fund krizës politike

Ministri bullgar merr në dorë krijimin e qeverisë së re

Medalje ari dhe rekord kombëtar

Luiza Gega, krenaria në Lojërat Mesdhetare

Punëtorët në grevë

Kaos në aeroportet e Evropës

“Premtimi për Shqipërinë dhe M. e Veriut duhet të ishte mbajtur”

Ministrja e Jashtme gjermane: Të përshpejtohen negociatat…