MENU
klinika

Shpallet në kërkim

Vrasja e 41-vjeçarit në Sarandë pas konfliktit të çastit, identifikohet autori

17.08.2022 - 22:01

Një konflikt i çastit ka përfunduar me një viktimë në Sarandë. 41-vjeçari Klodian Bakiaj ka humbur jetë pasi është plagosur me thikë, ndërsa policia bën me dije se ngjarja dyshohet se ka ndodhur gjatë një konflikti të çastit.

Si rezultat i veprimeve të shpejta hetimore, është bërë i mundur identifikimi dhe shpallja në kërkim e autorit të dyshuar, shtetasit Xh. T., 24 vjeç, banues në Laç.

Shtetasi Xh. T, dyshohet se gjatë një konflikti të çastit, në lagjen nr.1, Sarandë, ka goditur me mjete prerëse shtetasin Klodian Bakiaj, 41 vjeç, banues në Tepelenë, i cili si pasojë e dëmtimeve të marrë, ka ndërruar jetë në spitalin e Sarandës.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Sarandë vijojnë punën intensive për kapjen e autorit të dyshuar.

Grupi hetimor vijon punën për identifikimin e personave të tjerë që mund të jenë të përfshirë në këtë ngjarje si dhe zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN