MENU
klinika

Me këngë dhe valle tradicionale

Edi Rama shoqëron Albin Kurtin drejt parlamentit

27.11.2022 - 11:13

Kryeministrat e Kosovës dhe Shqipërisë, Albin Kurti dhe Edi Rama kanë mbërritur në Kuvendin e vendin tonë për mbledhjen e dy parlamenteve në prag të 110-vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë.


Rama e ka shoqëruar Kurtin në hyrje të Kuvendit teksa zhvillohej edhe pritja me ceremoni tradicionale, me këngë dhe valle nga trevat shqiptare.

Më pas ata kanë pozuar në hyrje të godinës të shoqëruar edhe nga dy kryeparlamentarët Glauk Konjufska dhe Lindita Nikolla.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN