MENU
klinika

Zgjedhjet vendore

Kandidatët e miratuar nga Kryesia për Primaret në PD

15.11.2022 - 18:27

Kryetarja e Komisionit të Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale, Albana Vokshi ka prezantuar sot 26 emra kandidatësh të miratuar nga Kryesia për të marrë pjesë në procesin e primareve brenda Partisë Demokratike.

Për garën e Bashkisë së Elbasanit, është miratuar vetëm nënkryetari i PD-së, Luçiano Boçi, ndërsa për kryeqytetin, janë miratuar 7 emra.

Në Shkodër garon vetëm Bardh Spahia, i cili aktualisht mban postin e kryebashkiakut në qytetin verior.

Vokshi: Janë mbi 200 kandidatura. Kryesia i shqyrtoi kandidaturat e propozuara dhe të vetëpropozuar.

Lista:
Elbasan – Luciano Boçi

Tiranë- Adriana Kalaja, Belind Këlliçi, Enkelejda Fejzo,Fatmir Merkorçi, Gerti Bogdani, Ilir Alimehmeti, Julian Deda

Shkodër- Bardh Spahija

Durrës- Armand Dervshi, Fatjon Kosta, Igli Cara

Librazhd- Agron Mekshi, Arjanit Leka, Mereme Zeneli, Shaqir Kuka, Shefki Çota, Ndriçim Lila

Përrenjas- Mehdi Leka, Suzana Topi

Gramsh- Hasim Çekrezi, Kodhel Çala

Peqin- Albert Kurti, Mustafa Pashja

Belsh- Bedri Qypi, Dritan Cani

Berat- Kejdi Spahiu, Sazan Guri, Zija Ismail

Lushnje- Eduart Sharka, Erion Kerçuku, Eurion Iliazi

Patos- Ardian Rama, Gazment Halimi, Sofie Alushaj

Mallakaster- Neim Begaj, Resmi Shanaj

Roskovec- Dhurata Malka, Nazar Plaka, Erdit Hazizaj