MENU
klinika

Tronditëse!

Panë filma koreano-jugorë, Koreja e Veriut ekzekuton adoleshentët

05.12.2022 - 17:31

Dy adoleshentë në Korenë e Veriut janë pushkatuar pasi shihnin dhe shisnin filma koreano-jugorë, sipas Daily Mail.

Djemtë e moshës 16 dhe 17 vjeç u pushkatuan në një fushë aviacioni në Hyesan, në kufi me Kinën, së bashku me një tjetër adoleshent, i cili ishte dënuar me vdekje për shkak se kishte vrarë njerkën e tij.

Filmat dhe muzika e huaj, sidomos ajo që konsiderohet “perëndimore” nga regjimi, është e jashtëligjshme në Korenë e Veriut. Kim Jong-un e shikon Korenë e Jugut si një shtet-kukull të Amerikës.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


SHBA-ja i bën thirrje Koresë së Veriut

“Ndaloni provokimet me raketat!”

Deklarata e ish-ambasadorit të Koresë së Veriut

“Kim Jong Un nuk heq dorë nga armët bërthamore”