MENU
klinika

12 personave në kërkim

“Plumbi i Artë”/ Policia kontrolle blic në disa qytete të vendit

08.12.2022 - 12:38

Policia ka zhvilluar nje operacion blic për kapjen e personave në kërkim. Ooeracioni është zhvilluar për kapjen e personave të shpallur në kërkim në sajë në kuadër të “Plumbit të Artë”.

Kontrolle janë zhvilluar në disa qytete të vendit, ndërsa vëmendja kryesore ka qenë në qytetin e Elbasanit. Operacioni është shtrirë në disa qytete të vendit për kapjen e personave që lëvizin të armatosur apo shpallur në kërkim.

Deri tani asnjë person me rëndësi për organet e drejtësisë, nuk është venë në pranga, ndërsa ka rezervime sa u përket informacioneve që ka patur në lidhje me personazhet e njohura kriminale që ende ja në kërkim.

20 persona janë arrestuar deri tani në kuadër te operacionit “Plumbi i Arte” ndërsa në kërkim ndodhen edhe 12 të tjerë nga 32 urdhër arrestet e firmosura nga Gjakata Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar me kërkesë të SPAK.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Aksion blic në disa banesa

RENEA rrethon Niklën për disa orë

Në "sitë" resorti i Capajve

RENEA “zbarkon” në Elbasan