MENU
klinika

Gazetarët dhe kamerat nuk lejohen t’i afrohen hotelit

Rikthehet IKMT/ Policia vendos perimetrin e sigurisë në “Prestige Resort”

01.12.2022 - 10:58

Që prej orës 7:00 me një vendim të paligjshëm, dhe pa asnjë njoftim zyrtar fadroma të IKMT-së dhe policia zbarkuan në Prestige Resort.

Pasi janë përzënë jashtë stafi i hotelit, dhe pushuesit që kishin zgjedhur të kalonin këto ditë në Prestige Resort, duke u terrorizuar nga sjellja joprofesionale.

Ajo çka e bën edhe më të rëndë situatën është fakti se nuk ka asnjë vendim për kontroll apo dokument që të justifikojë bllokimin e resortit nga Policia.

 

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Pronarët: Ndërhyrje e paligjshme, presion politik

IKMT prish pishinat e “Prestige Resort”, turistët dalin të frikësuar