MENU
klinika

Aksioni opozitar pas përjashtimit nga Kuvendi

Berisha mbledh Kryesinë e PD për nisjen e protestave

31.01.2023 - 14:16

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha do të mbledhë sot në orën 19:00 Kryesinë e Partisë Demokratike.

Në këtë mbledhje të Kryesisë së PD-së, aksioni opozitar do të jetë në qendër të diskutimeve.

Ndonëse ende nuk ka një datë për nisjen e protestave, Sali Berisha dhe Ilir Meta konfirmuan dje pas një takimi që zhvilluan në selinë blu se janë në union për aksionin opozitar.

Më herët, kreu i PD-së ka lajmëruar se do të nisë protesta ku do të kërkojë largimin e kryeministrit Rama pas publikimit të çështjes “McGonigal”.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


A do nisin të enjten protestat e opozitës nga Parlamenti?

Meta flet pas takimit me Berishën