Trajneri i Al Nassr fajëson Ronaldon

Histori e re, probleme të vjetra me yllin portugez

27.01.2023 - 17:18

Cristiano Ronaldo nuk arriti të gjente rrjetën dhe Al Nasr nuk arriti të kalonte Al Ittihad, i cili fitoi 3-1 për të rezervuar biletën për në finalen e Superkupës së Arabisë Saudite .

Romarinho hapi rezultatin 15 minuta pas ndeshjes nga një krosim në stadiumin ndërkombëtar King Fahd përpara se sulmuesi maroken Hamdala të dyfishonte epërsinë e nikoqirëve pak para pjesës së parë. Talisca zvogëloi në minutën e 67-të (2-1), por Sanchetti vulosi fitoren për skuadrën e Nuno Espirito Santos në kohën e fundit.

Cristiano Ronaldo pati një shans të madh për të barazuar pak para se Hamdala të bënte 2-0 ndaj Al Ittihad dhe pas ndeshjes, trajneri Rudy Garcia përmendi mundësinë e portugezit si një pikë kyçe në lojë. “Një nga gjërat që ndryshoi rrjedhën e lojës ishte rasti i humbur i Cristiano Ronaldos në pjesën e parë”, tha ish- trajneri i Romës dhe Lyonit . “Unë e përgëzoj Al Ittihad. Ata luajtën një pjesë të parë shumë më të mirë se ne dhe ne luajtëm një pjesë të dytë të mirë, por fatkeqësisht nuk mundëm ta ndryshonim rezultatin”.