MENU
klinika

Gjuajtën shpendë në mënyrë të paligjshme

Procedohen penalisht 3 persona në Gjirokastër

06.01.2023 - 11:02

Tre persona janë proceduar penalisht në Gjirokastër për gjueti të paligjshme. Sipas policisë, tre personat, banues në Lushnje u ndaluan te zona e quajtur “Kthesa e Picarit”, pasi kishin gjuajtur shpendë dhe kafshë të tjera në mënyrë të paligjshme.

“Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Gjirokastër, në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e rasteve të gjuetisë së paligjshme, referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër, për veprën penale “Gjueti e paligjshme”, në ngarkim të shtetasve V. Sh., 66 vjeç, S. Sh., 35 vjeç dhe K. N., 46 vjeç, banues në Lushnjë.

Këta shtetas janë ndaluar nga shërbimet e Policisë, në vendin e quajtur “Kthesa e Picarit”, Gjirokastër, pasi kishin gjuajtur shpendë, në mënyrë të paligjshme. Në automjetin me të cilin udhëtonin këta shtetas u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale 3 armë gjahu me lejet përkatëse, fishekë, shpendë dhe kafshë të vrara.”, njofton policia.