MENU
klinika

Zgjedhjet e 14 majit

Ankimimet e Berishës dhe Alibeajt në KAS, nesër hidhet shorti për të përcaktuar relatorët

11.03.2023 - 21:21

Ditën e diel, pra nesër do të hidhet shorti për përcaktimin e relatorëve për kërkesat ankimore të depozituar në KQZ, asaj të PD se Sali Berishës dhe Enkelejd Alibeajt.

Rithemelimi i Berishes ka bere ankim per refuzimin e regjistrimit si parti politike me siglen e PD, ndersa PD zyrtare e drejtuar nga Alibeaj per kushtet e vena per regjistrim ne afatin 48 oresh nga Celibashi, nje prej te cilave dhe firma e kryetarit te dorehequr Basha tek zotimi solemn.