MENU
klinika

"Kënd edukativ mbi sigurinë rrugore për fëmijët”

Balluku dhe Kumbaro vizitojnë “Traffic Town” në Gjirokastër

18.03.2023 - 14:30

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë njëherësh dhe zëvendëskryeministre, Belinda Balluku, së bashku me Ministren e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro, kanë vizituar “Traffic Town”, këndin edukativ për fëmijët mbi sigurinë rrugore, i hapur tashmë edhe në Gjirokastër.

Balluku ka falenderuar Ambasadën Polake, e cila ka dhënë një kontribut shumë të rëndësishëm.

“Është e rëndësishme që ne sot t’i shpjegojmë fëmijëve rregullat e qarkullimit rrugor, që çdo të thotë të jemi të sigurtë në rrugë, duke nisur nga biçikletat dhe automjetet që ata do të kenë në të ardhmen.
Ajo që duhet të themi dhe vlen të theksohet është që përmes argëtimit edhe mësojmë. Ky ka qenë synimi dhe unë gjej rastin ta falenderoj Ambasadën Politike. Është një kontribut shumë i rëndësishëm”, tha ndër të tjera Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Lista e çmimeve të secilës kategori

Dokumenti/ Patentat deri në 4-fish më shtrenjtë


"Fenomeni i shit-blerjes së votave duhet çrrënjosur, por…"

Beleri 10 muaj në burg, Vangjel Dule: Gjueti shtrigash

Afati deri kur mund të paraqiten ofertat

Hapet tenderi për Bypassin 1 Vlorë-Orikum!

Revista franceze shkruan për Sarandën

Gjithçka që duhet të dini për “perlën shqiptare”

Dhunë psikologjike dhe sherr me fqinjin

3 të proceduar nga policia e Gjirokastrës