MENU
klinika

Zgjedhjet e 14 majit

“Belindin e thërrasim Belo”, Meta: Me fitoren e tij, fitojnë të gjithë qytetarët e Tiranës

28.03.2023 - 12:45

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka dhënë një deklaratë pasi ka dhuruar gjak në qendrën e Transfuzionit të Gjakut.

Meta është pyetur nga gazetarët në lidhje me zgjedhjet e 14 majit dhe kandidaturën e Belind Këlliçi në Tiranë. Ai tha se me fitoren e Këlliçit do të fitojnë bizneset, familjet në nevojë dhe të gjithë të rinjtë.

“Me fitoren e Këlliçit fitojmë të gjithë. Fitojnë të gjithë qytetarët në nevojë dhe ata që kanë probleme me aftësi të kufiziuar. Nga plani i tij për ulljen e taksave do përfitojnë të gjithë supermarrësit.

Ne na intereson të fitojnë të gjithë qytetarët e Tiranës dhe të rinjtë, në mnyrë që në mos të na ikin nga vendi pjesa më e aktive dhe energjike e këtij vendi. Belindin ne e thërrasim Belo ngaqë është i ri dhe të rinjtë e shohin si shpresën e tyre dhe kandidaturë gjithëpërfshirëse,” tha Meta ndër të tjera.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


"Asgjë nuk e ndal opozitën për të regjistruar kandidatët për 14 majin"

“Rama na provokon…”/ Meta: Vula e PD është vetë Berisha