MENU
klinika

“Autorët ishin të maskuar"

Dy ditë nga masakra në lokalin e Fatjon Muratit, ku janë përqëndruar hetimet e policisë

14.03.2023 - 13:09

Dy ditë nga atentati i ndodhur mbrëmjen e së dielës në Don Bosko në ambientet e lokalit të Fatjon Muratajt Policia po vijon me hetimet.

Hetuesit janë përqëndruar tek vëzhgimi i kamerave të sigurisë përgjatë gjithë itenerarit që ka ndjekur makina e autorëve që nag vendi i ngjarjes, deri në fshatin Limetaj.

Burime për mediat bëjnë me dije se deri më tani janë sekuestruar 30 kamera të sigurisë, ndërkohë nga pamjet e administruara deri në këto momente nuk e qartësojnë grupin hetimor në lidhje me detaje që mund të ndihmojnë për identifikimin e autorëve.

Të shoqëruar për ngjarjen kanë qenë disa persona, kryesisht dëshmitarë, të cilët nuk kanë dhënë ndihmë të vlefshme mbi hetimet.

As dëshmia e të plagosurve nuk ka qenë e vlefshme, pasi të gjithë kanë deklaruar se gjithçka ka ndodhur shumë shpejt dhe nuk kanë arritur të shohin autorët të cilët kanë qenë të maskuar.

Kujtojmë se ngjarja e rëndë ndodhi mbrëmjen e së dielës ku dy persona të maskuar qëlluan me breshëri kallashnikovi në drejtim të lokalit i cili është në pronësi të Fatjon Muratit.

Si pasojë e të shtënave mbeti e  vdekur banakierja e lokalit, Mimoza Paja, si dhe mbetën të palgosur dhe 5 persona të tjerë dhe një fëmijë 10 vjeç, mbesa e viktimës.

 

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN