MENU
klinika

PS dorëzon listat në KQZ

Emrat e kandidatëve në bashkitë e Elbasanit, Durrësit dhe Beratit

27.03.2023 - 18:23

Partia Socialiste ka dorëzuar sot në KQZ listat e kandidatëve për Këshillat Bashkiak për disa bashki të vendit.

Në Elbasan, PS ka dorëzuar listën me 52 emra që kandidojnë për Këshillin Bashkiak, me firmë të drejtuesit politik socialist, Damian Gjiknuri.

Elbasan- Lista e kandidateve te PS

Edhe në Durrës, PS ka dorëzuar listën me 52 emra të firmosur nga kryebashkiakia aktuale e qytetit bregdetar, Emirjana Sako.

Durres- Lista e kandidateve te PS

Në Berat PS ka vendosur më pak kandidatë se dy qytetet e sipërpërmendura. Lista e Beratit është e përbërë nga 34 kandidatë, me firmë të drejtuesit politik të socialistëve në këtë qark, Bledi Çuçit./m.j

Berat-Lista e kandidateve te PS

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Nga këshilltari i Ramës, te ish-deputetët e zëvendësministrat

Lista e PS për ‘qeverinë’ e Bashkisë së Tiranës