MENU
klinika

Titullar i padiskutueshëm

Napoli kërkon të blindojë Rrahmanin

25.03.2023 - 15:13

Amir Rrahmani prej kohësh është kthyer në një titullar fiks te Napoli. Trajneri Spalletti është i “dashuruar” pas kapitenit të Kosovës, në çdo rast nuk e fsheh vlerësimin për qendërmbrojtësin e tij, ndërsa drejtuesit e klubit kanë nisur punën për rinovimin e kontratës.

Sipas La Gazzetta dello Sport, presidenti De Laurentiis do të ulët në një tavolinë me përfaqësuesit e Rrahmanit, më saktë me Adrian Aliajn, menaxherin e tij, për të diskutuar detajet e rinovimit.

Fiorentina Napoli 1 2 Rrahmani
Gjithnjë sipas të përditshmes italiane, De Laurentiis duhet të bëjë një sakrificë ekonomike pasi me kontratën e re parashikohet një rritje të rëndësishme e pagës. Rrahmani së bashku me Kim janë një dyshe fiks në qendër të mbrojtjes, e tashmja dhe e ardhmja e Napolit.

Italia përmbys me Bastonin e Barellan! Mbyllet pjesa e parë

Nedim Bajrami shënon supergol pas 23 sekondash dhe futet në historinë e Evropianit

Mijëra tifozë presin ndeshjen me valle dhe këngë

FOTOT/ Shqiptarët “pushtojnë” Dortmundin!

Njihuni me formacionet zyrtare të sfidës Spanjë-Kroaci

Rivalët e Shqipërisë “përplasen” në Berlin